Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!
Elszólta magát az amerikai külügyminiszter: Antony Blinken nyilvánosan elismerte, hogy az Ukrajnának szánt pénzek, beleértve az európai forrásokat is, döntő többsége amerikai cégeknél landol – adta hírül a Hiradó.hu.
Egy a közösségi médiában terjedő videó tanúsága szerint Ukrajna további támogatása mellett érvelve Antony Blinken kiemelkedő sikernek nevezte Ukrajna helyzetét a háborúban, majd – kimondottan az amerikai közönséghez intézve szavait – a külügyminiszter hozzátette, hogy az Ukrajnának szánt pénzek kilencven százaléka az amerikai cégekhez kerül, az amerikai gazdaságot pörgeti.
Mint a Híradó.hu megjegyezte, így már nincs mit csodálkozni azon, hogy az amerikaiak nem szeretnének véget vetni a vérontásnak. Ezzel a Blinken nyilatkozattal ugyanis az amerikai kormányzat lényegében nyíltan elismerte, hogy az USA a háborús helyzet fenntartásában érdekelt, bármilyen szörnyű szenvedéssel is járjon ez az ukrán lakosság számára, bármilyen gazdasági és egyéb nehézségeket okozzon is a saját európai szövetségeseinek. Márpedig az Egyesült Államok kulcsfontosságú szereplő lenne a béke megteremtésének szempontjából.
Amint értesültem Blinken minden eddigi kérdést megválaszoló és minden kételyt szerte foszlató, vallomással felérő nyilatkozatáról, valamiért a Rothschild-család döbbenetes cselekedete jutott eszembe. 1815 nyarát írunk, és mindenki feszült izgalommal várta a waterlooi csatatérről érkező híreket.
Így tettek a Napóleon bukására spekuláló Rothschildok is, akik addigra már saját, a hivatalosnál gyorsabb hírközlő hálózatot épített ki. Ennek köszönhetően nyolc órával azelőtt tudták Angliában a waterlooi csata végeredményét, minthogy Wellington futára meghozta volna a hírt a diadalról. Ez a durván ötszáz perc megalapozta a bankárház jövőjét.
Mit tett ugyanis Nathan Rothschild? Megjelent a londoni tőzsdén, és elkezdett eladni. A piac pillanatok alatt összeomlott, a „jól értesült” Rothschild példáját követve mindenki fejvesztve szabadult államkötvényeitől. Amikor az árak már töredékükre zuhantak, jöttek Rothschild megbízottjai, és fillérekért mindent visszavásároltak. Néhány perc múlva megérkezett a hivatalos közlemény, hogy Napóleon elbukott Waterloo mellett. Ennek hatására az árfolyam az egekbe szökött, mire a többiek észbe kaptak, Nathan Rothschild már meg is alapozta a család mesés vagyonát.
S hogy miért jutott eszembe a Rothschild család furmányos trükkje? Mert Nathan Rothchild nagyjából annyira verte át 1815-ben a londoni tőzsde befektetőit, mint az USA az őt kiszolgáló brüsszeli vezetőkön keresztül napjainkban az Európai Unió országait.
Mégis csak elképesztő, hogy Ukrajna a vérét adja az oroszok elleni háborúban, az Európai Unió lábon lövi magát a Moszkva elleni szankciókkal, és közben az USA hadiipari cégei degeszre keresik magukat, és ezzel pörgetik az amerikai gazdaságot. Ha egy normális világban élnénk, most az Európai Unió teljes vezetésének buknia kellene, ehelyett a show megy tovább. A profit pedig ismét a tengeren túlra veszi az irányt…
Mint az utóbbi jó néhány évtizedben rendre!