Olaf Scholz ígéretet tett arra, hogy továbbra is katonai támogatást nyújt Ukrajnának, de ismét elmagyarázta, miért nem szállít Németország Taurus rakétákat – erről az Oroszhírek.hu számolt be. A német kancellár megismételte: „Addig nyújtunk támogatást, amíg szükséges”.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


– De minden egyes döntést alaposan mérlegelni kell. Felelősséggel tartozom: támogatjuk Ukrajna védelmi harcát, de nem akarjuk, hogy a helyzet Oroszország és a NATO közötti háborúvá szélesedjen. El lehet képzelni, mi lenne Európával és az egész világgal, ha ez megtörténne – mondta.

Emlékeztetett továbbá arra is, hogy Németország 28 milliárd euró katonai támogatást adott Ukrajnának. Nemrég Berlin még egy Patriot-rendszer szállítására is ígéretet tett, hogy ezzel próbálja rávenni a többi országot a Kijevnek nyújtott segítség növelésére.

Ismét kijelentette azonban, hogy ellenzi a Taurus rakéták Ukrajnába küldését, mert ez azt jelentené, hogy a német katonáknak maguknak kellene célozniuk.

– Ez lehetetlen, ha nem akarunk a konfliktus részesei lenni, de Európa legnagyobb támogatói akarunk maradni – tette hozzá.


Az Oroszhírek felhívta a figyelmet: Ukrajna már régóta követeli Németországtól a brit Storm Shadows rakétákhoz hasonló Taurus rakéták szállítását, amelyek hatótávolsága eléri az 500 kilométert.

De vajon miért ilyen elutasító Olaf Scholz? Több oka is lehet rá:

1) Lehet, valóban attól tart, hogy ha ezt meglépné, tényleg egy Oroszország és a NATO közötti háborúvá eszkalálódhatna a helyzet, amit a józanul gondolkodók nyilvánvalóan igyekeznek elkerülni. Egy ilyen konfliktus ugyanis extrém esetben akár atomháborúba is torkolhatna!

2) Lehet, hogy Scholcz kancellár ezzel akar jó pontot szerezni az oroszoknál? Mindenki tudja, hogy ez a háború egyszer véget ér, és akkor ez a döntés talán hasznot hozhat majd a németek konyhájára, hiszen a végtelenségig nem fűthetnek barnakőszénnel…


3) Persze az is lehet, hogy Scholz Macronnal szemben próbál ellenpólust kialakítani, és igyekszik felelős vezetőként mutatkozni. Ez a bel- vagy akár az európai politikában is hasznot hozhat neki. Úgy hírlik, a francia lakosság sem támogatja olyan lelkesen Macron elvetemült terveit. A német konzervatívok pedig éppen csúcsra járatják a háborús agitációt.

4) Lehet, hogy a németek azért sem akarják elengedni a Taurus rakétákat, mert attól tartanak, hogy arra nekik is szükségük lesz az ország megvédéséhez? Elképzelhető, hogy ők nem söprik le a padlást úgy, mint a dánok, a hollandok és részben a britek, miközben nem látszik a háború vége.

Az viszont biztos, hogy a német kancellár hajthatatlansága a jelen helyzetben életmentő, hiszen a Taurus rakéták sem billentenék Kijev javára a háború mérlegét, az oroszok viszont nagyobb erők bevetésével, még több és még nagyobb terület kíméletlen bombázásával lennének kénytelenek válaszolni a használatukra.


1 hozzászólás

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét