Svédország bejelentette az Ukrajnának nyújtott tizenhatodik katonai segélycsomagját – adta hírül a svéd kormány sajtószolgálata, amiről itthon az Index.hu számolt be.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


A svéd kormány közlése szerint a csomag lehetővé teszi Ukrajna számára, hogy megerősítse légvédelmét és kielégítse kiemelt szükségleteit. Mint kifejtették, a segélycsomag az eddigi legnagyobb Ukrajnának nyújtott támogatás Svédország részéről, értéke 13,3 milliárd svéd korona, mintegy 1,16 milliárd euró.

S akkor most kapaszkodjatok meg, mert a csomag részeként Svédország átadja az ASC–890 típusú felderítő repülőgépeket. Ezek a repülőgépek, mint írták, „teljesen új képességet biztosítanak Ukrajnának mind a légi, mind a tengeri célpontok ellen”, és megerősítik azok eltalálásának képességét.

A repülőgépek mellé kiképzést és technikai felszerelést is biztosítanak. Svédország emellett átadja a 302 páncélozott személyszállító járműből álló teljes állományát, hogy támogassa az ukrán erők új dandárjainak kialakítását. A csomag tartalmaz továbbá RB 99–AMRAAM rakétákat, amelyek repülőgépeken és földi légvédelmi rendszerekben használhatók, tüzérségi lőszereket, valamint a korábban átadott eszközök karbantartásához szükséges erőforrásokat.


Nyugodtan mondhatjuk, hogy Svédország óriási áldozatot hoz Ukrajnáért. Rögtön fel is merült bennem a kérdés, hogy vajon Stockholm megtehetné-e ugyanezt akkor, ha Svédország nem lenne a NATO tagja? Úgy hiszem, nem. Így értelmet is nyert a skandináv állam NATO-csatlakozása.

S ez megint kinek lett jó? Hát persze, hogy az USA-nak. Egyrészt azért, mert emiatt a jövőben is szükség lesz az Egyesült Államok komoly katonai jelenlétére Európában. Másrészt, ha fogy a fegyver, akkor azt pótolni kell, s ki segít ebben? Hát persze, hogy az USA. A biznisz folyton csak halad előre.

S ezen a ponton belém hasított még egy kérdés. Vajon mennyit ér meg egy ország, ér-e annyit, mint az egész világ? Megéri-e vajon mindent megtenni (látszatra) egy ország érdekében, ha azzal az egész bolygó jövőjét veszélybe sodorják. Úgy hiszem, a kérdésre a válasz egy egyértelmű nem. Persze, ez a konfliktus nem is Ukrajnáról szól, hanem a globalisták mérhetetlen profit éhségéről. Az egyelőre csillapíthatatlan!


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét