Putyin eddigi legélesebb beszéde: Oroszország felfegyverezné az Ukrajnát segítő államok ellenségeit – ezzel címmel közölt cikket a Euronews.com hírportál magyar oldala.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


Mint írták, ötödik ciklusának kezdete óta az orosz elnök többedszerre hozta szóba a NATO illetve Oroszország közvetlen konfliktusának lehetőségét. Legújabb nyilatkozatában Putyin ezt kiegészítette azzal, hogy fegyverekkel segítenék azokat az államokat, amelyek ellenségesek Ukrajna egyes barátaival vagy beszállítóival.

Az Euronews.com ezt úgy értelmezte, hogy „első hallásra Putyin az orosz-ukrán ellentétet egy nemzetközi konfliktushálózattá bővítené, amely az utolsó lépés lenne egy valóban világháborús helyzet előtt.” (Mellesleg a Nyugat nem bővítette a konfliktust nemzetközivé, hogy egy sor globalista ország fegyverrel, lőszerrel és tanácsadókkal segíti Ukrajnát? Az miért nem baj? – a szerk.)

Az orosz vezető kiemelte Németországot, mondván, hogy amikor az első, németek által szállított tankok megjelentek Ukrajna földjén, az – a második világháború öröksége miatt – erkölcsi és etikai sokkot váltott ki Oroszországban. A német hatóságokra hivatkozva azt mondta, hogy több rakéta lesz, amely orosz területen célokat fog eltalálni, az végérvényesen tönkreteszi az orosz-német kapcsolatokat.


Az elnök szavai szerint Moszkva annak a lehetőségét vizsgálja, hogy ha valaki Oroszországot elérő hatású fegyverrel látja el Ukrajnát és ezzel gondokat okoz, akkor „miért ne lenne jogunk arra, hogy hasonló szintű fegyverzetet juttassunk azokba a világrégiókba, ahonnan csapást lehet mérni az Oroszország ellen fellépő országokra?”

– A válasz aszimmetrikus lesz – mondta az újságíróknak az elnök. Hozzátette: „Ha valaki fegyvert szállít egy háborús övezetbe, akkor el kell gondolkodnia a következményeken is”. Különösen, ha a szállítók nem csak exportálják a fegyvereket, de karbantartják és kezelik is azokat.

Nagy kérdés, hogy Putyin kiket fegyverezne fel? Az Euronews kifejtette, hogy mivel a NATO európai szárnya rendkívül tömör és szinte támadhatatlan egységet alkot, hirtelen nem látni olyan jelentős erőt, amelyik Oroszország kedvéért és Ukrajna kárára közvetlen csapást indíthatna.

Az okfejtés viszont tartalmazza azt a lehetőséget, hogy például erősebb fegyverzettel lássák el a jemeni lázadókat, hogy a hútik csapásokat mérhessenek a Vörös-tenger övezetében állomásozó amerikai, brit vagy uniós hadihajókra, például a Hessen fregattra vagy az USS Eisenhower hordozóra.


Ugyanígy juthatnának korszerű fegyverzethez azok az afrikai terrorcsapatok, amelyek a régióban állomásozó amerikai vagy francia egységekre sújthatnának le. A logikába belefér Észak-Korea felfegyverzése, hogy rátámadhasson Japánra és/vagy Dél-Koreára, amelyek szintén Ukrajna barátai.

Persze egy kérdés mindenképpen adja magát! Milyen fegyverekkel erősítenék meg a Nyugat ellenségeit az oroszok? Úgy hiszem, amit gyártanak, annak a nagy részére szükség van a különleges katonai műveletben. Nem hiszem, hogy ezen felül sok felesleg marad! Ha mégis, az brutális hír lesz a globalista háttérhatalomnak!

S még egy észrevétel. Miért van az, hogy a Nyugat számára teljesen normális az, ha több tucatnyi ország fegyverrel segíti Ukrajnát (Oroszország ellenségét), de azon viszont szörnyülködnek, hogy ha Oroszország is fegyvert adna a Nyugat ellenségeinek? 


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét