Mi itt, a Bekezdéseknél büszkék vagyunk arra, hogy minden vélemény a sajátunk. Nem azért gondoljuk azt a világról, amit, mert ezért minket megfizetnek, vagy mert „egy a tábor, egy a zászló”, és akkor is lojálisnak kell lennünk egy párthoz vagy érdekkörhöz, ha személy szerint nem értünk egyet a központi direktívával.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


Büszkék vagyunk arra, hogy kiénekelhetünk bármilyen kánonból, ha a tudásunk és a lelkiismeretünk szerint úgy érezzük, hogy ki kell énekelnünk.

Büszkék vagyunk arra is, hogy a Bekezdések szerzői sem értenek mindig mindenben maradéktalanul egyet. Nem túl gyakran, de éppen ezért a rendszeres olvasóink találkozhatnak olyan posztokkal, amelyekben hangsúlyozottan valakinek a magánvéleménye van összefoglalva.

De a legbüszkébbek a Bekezdések közönségére vagyunk, akik hihetetlenül sokszínűek. A kommenteket figyelve látjuk, hogy mindenféle korú, nemű, végezettségű és pártállású ember van köztetek. Egyre ritkább az ilyesmi – itthon és külföldön egyaránt. A nézők, olvasók, hallgatók törzsekbe szerveződnek… Pontosabban törzsekbe szervezik őket, így még a világgazdasági vagy a geopolitikai kérdésekről is nehéz komolyan eszmét cserélni.

Mi itt, a Bekezdéseknél úgy érezzük, hogy sikerült egy olyan oldalt létrehoznunk, amely tényleg mindenkihez szól, és amely tényleg mindenki számára befogadható. Valószínűleg ebben nagy szerepe van annak, hogy az olvasóink érzik és tudják, hogy nem a meggyőzés a célunk, hanem az, hogy újra és újra megmutassuk a világot egy másik nézőpontból.

Nekünk mindegy, hogy a posztjainkban megfogalmazott véleményünkkel egyetért-e valaki vagy sem, hiszen nem azért vagyunk, hogy mozgósítsunk titeket; hogy rávezessünk titeket arra, hová is kéne húzni legközelebb az X-et.


Amit csinálunk, azért csináljuk, mert úgy gondoljuk, hogy van érvényes mondanivalónk, és ha az állításainkat, a következtetéseinket valaki vitatja, már elértük, amit akartunk. Az ugyanis azt jelenti, hogy az illető valószínűleg elolvasta, amit írtunk, elgondolkodott rajta, esetleg utána is nézett.

A gondolkodás és a nézőpontok ütköztetése jó, noha manapság azt igyekeznek elhitetni veletek, hogy nem az. A politikai logika szerint ugyanis kontraproduktív lehet, azaz káros, ha valamiről „egyrészt-másrészt” megközelítésben írunk vagy beszélünk.

De minket szerencsére nem köt a politikai logika. Nem kell hatalmi érdekekhez igazodnunk, és nem kell attól tartanunk, hogy mi lesz, ha az olvasóink rájönnek, hogy időnként a kommunistáknak, a szociáldemokratáknak, a liberálisoknak, a kereszténydemokratáknak, a konzervatívoknak vagy a nacionalistáknak is lehet igazuk, vagy hogy jól azonosítanak egy problémát, csak lehet, hogy rossz válaszokat kínálnak a megoldására.

Tehát mi, itt a Bekezdéseknél büszkék vagyunk arra, hogy a saját erkölcsi iránytűnket követhetjük, és arra, hogy éppen ezért vagy ennek ellenére több mint 21 ezren követtek minket a Facebookon.

Köszönjük, hogy vagytok, hogy olvastok minket, hogy megosztjátok a posztjainkat, és azt is, hogy hozzászóltok a bejegyzéseinkhez!

Folytassuk együtt, és legyünk még többen!


U.i.: A Bekezdéseket saját zsebből tartjuk fenn, ami rossz hír például a Haribo gyártójának, mivel iparági pletykák szerint lényegesen kevesebb gumimacit adnak el, mióta szerverre, hirdetésekre és más dolgokra kell költenünk az oldal működése érdekében.

Ennek ellenére továbbra sem kérünk adományokat, csupán néhány percet az olvasóink életéből. Az algoritmusokkal folytatott örök harcunkban ugyanis a legnagyobb segítség az, ha lájkoljátok és megosztjátok a bejegyzéseinket, valamint legalább egy kommentet írtok minden Facebook-posztunk alá.

Ezzel párhuzamosan érdemes feliratkoznotok a Telegram-csatornánkra is. A Telegram biztosan mindig jelezni fogja, ha új tartalmunk jelenik meg, és amolyan biztonsági mentésként kéznél lesz, ha egyszer valamiért Zuckerbergék megpróbálnának ellehetetleníteni bennünket.


1 hozzászólás

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét