Volodimir Zelenszkij elnök utasította a diplomatákat, hogy az Ukrajna–NATO Tanács keretében vizsgálják meg a szomszédos államokból álló koalíció létrehozásának ötletét, amely segítene az Ukrajna feletti orosz rakéták lelövésében – közölte az Ukrajinszka Pravda, a hírt itthon az Index.hu szemlézte. A színészelnök szerint ez a döntés „valószínűleg nehéz a partnerek számára, mert mindig tartanak a túlzott eszkalációtól”.
Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!
– De dolgozunk rajta, és folytatni fogjuk a munkát. Úgy gondolom, hogy jó Ukrajna–NATO Tanács működik. Megfelelő felelősséget ruháztam a diplomatáinkra, hogy a NATO-val együttműködjenek, hogy legyen egy ilyen találkozó, és hogy kidolgozzák azt az időpontot, amikor ezt a témát megvitathatjuk − mondta Zelenszkij.
− Szeretném ezt a lehetőséget felhasználni, hogy a NATO-tagállamok megvitathassák azt az ötletet, hogy a szomszédos országokból egy koalíciót alakítsanak ki, hogy lelőjék az ellenséges rakétákat Ukrajna felett – tette hozzá az ukrán politikus. Szavai szerint „most határozottan hiányzik egy ilyen koalíció, mivel óriási felelősség egy szomszédos ország számára, hogy felelősséget vállaljon és segítsen nekünk a rakéták lelövésében”. – Úgy vélem azonban, hogy erre szükség volt, és lesz is egy ideig – fogalmazott az ukrán elnök.
Jöjjön hát a véleményünk:
Amit a színészelnök kér, az maga a borzalom. Gondoljunk bele abba, mi lenne akkor, ha Lengyelország és Románia – nagyjából ők tudnának beavatkozni az Ukrajna elleni orosz rakétatámadások esetén –, lelőné az orosz rakétákat keleti szomszédunk felett? Ez gyakorlatilag konkrét és direkt beavatkozás lenne a háborúba…
Ez esetben ezek az országok hadviselő felekké válnának. Oroszország azonban csak akkor tudna visszacsapni, ha ezeket az országokat a saját területeken támadná. Akkor viszont NATO-államokat érne támadás, ami maga lenne a világháború. S onnan már csak egy lépés lehetne a világégés…
Van azonban még egy érdekes momentum. Mi lenne akkor, ha a román vagy lengyel légvédelem lelőne egy rakétát Ukrajna felett, és a maradványok lakott területre hullanának? Az kinek lenne a felelőssége? S mi lenne akkor, ha a román vagy lengyel légvédelmi rakéták célt tévesztenének, és telibe találnak egy iskolát vagy egy kórházat? Az kinek lenne a felelőssége?
Nagyon reméljük, hogy a világ nemhogy nem megy bele Zelenszkij csapdájába, de még csak tárgyalni sem lesz hajlandó erről! Elég már az esztelen vérontásból!