Matthew Miller, az Egyesült Államok külügyminisztériumának szóvivője szerint a NATO-tagországoknak közösen kell meghoznia a döntést, hogy kilőjék-e az Ukrajna feletti orosz rakétákat – adta hírül a Pravda, amit itthon az Index.hu szemlézett. Ebben a cikkben emlékeztettek arra: Volodimir Zelenszkij ukrán államfő nemrég kérte az egyes országok diplomatáit, hogy a NATO Ukrajna Tanácsán belül dolgozzanak a háborúban álló ország szomszédjaival.
Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!
Szeretné, hogy segítsenek az orosz rakétákkal szemben. Emellett Amerika folyamatosan vizsgálja az ukrán hadsereg igényeit a nyugati fegyverekkel kapcsolatban. Többek között a kapott arzenál Oroszország elleni bevetését figyelik, igyekeznek reagálni az invázió eseményeire.
Ami először is eszembe jut, az a fokozatosság elve és annak veszélye. Aranyszabály, hogy ha valaki egy negatív dolog végrehajtására készül, és esélyt akar arra, hogy ez sikerüljön, akkor nem lehet ajtóstól rontani a házba. Úgy gondolom, hogy ha a háború elején a Nyugat azonnal F-16-os vadászgépeket, hatékony támadó rakétákat és drónokat adott volna Ukrajnának, és felmerült volna, hogy keleti szomszédunk légterében leszedhetik az orosz rakétákat, akkor az Moszkvában kiverte volna a biztosítékot.
Ezt tudva, a globalisták lépésről-lépésre jutottak el oda, ahol most tartunk. Először mentek Ukrajnába sisakok, kézi fegyverek, lőszer-szállítmányok, aztán gyalogsági harcjárművek, tüzérségi eszközök, drónok, védő és támadó rakéták, tankok és már ott vannak az F-16-os vadászgépek is. S nem vagyok benne biztos, hogy Moszkva odacsap, ha a Nyugat elkezdi leszedni az orosz rakétákat Ukrajna felett.
Ott van azonban annak a lehetőség, hogy mi van, ha mégis. Mi van, ha adott esetben lengyel területről beavatkoznak a háborúba, és Ukrajna felett leszednek néhány orosz drónt és rakétát, és Moszkva visszalő néhány Kinzsal hiperszonikus rakétával, és telibe találnak egy lengyel légelhárító üteget?
Akkor ki lesz a felelős? A lengyelek vagy az oroszok? (Számunkra ez nem kérdés, mert a Nyugat két és fél éve beavatkozik két fél konfliktusába…) S túl azon, hogy megállapítjuk valaki felelősségét, akkor hogyan tovább? A NATO nekiesik Oroszországnak? S ha igen, akkor jön az atomháború?
Na, ezek azok a kérdések, amelyekre nem szeretnék élesben választ kapni. S ezért felelőtlenség az, hogy a jenkik nem lehűtik a kedélyeket, hanem közös döntésről hadoválnak. Ide nem közös döntés kell, hanem tiltás! A Földünk érdekében!