Oroszország három új harccsoportot hozott létre Ukrajnával közös határrégióinak védelmére – jelentette be Andrej Belouszov orosz védelmi miniszter a határterületek katonai biztonságának kérdéseivel foglalkozó koordinációs tanács ülésén. A harccsoportokat a Kurszki, a Belgorodi és a Brjanszki területekről nevezték el.
Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!
Belouszov hangsúlyozta, hogy a határterületek biztonságáról legfontosabb döntéseket személyesen hozza meg. Az orosz védelmi tárca keddi hadijelentésében pedig azt közölte, hogy az ukrán csapatok augusztus 6-án indított betörése óta az ukrán erők vesztesége Kurszk megyében 4130 halott és sebesült. Emellett az ukrán hadsereg 58 harckocsit, 27 gyalogsági harcjárművet, 50 csapatszállítót és 299 egyéb páncélozott harcjárművet vesztett.
Az orosz-ukrán háború kapcsán az az ember érzése, hogy a felek úgy működnek, mint a játékosok póker közben. Ott a másik lapjait senki nem látja, csak figyeli az ellenfél testtartását, arckifejezéseit és tekintetét, s megpróbál következtetéseket levonni arról, hogy milyen lapjai lehetnek a riválisnak. S közben a saját lapjaikat szorongatva, annak erejében bízva pakolgatják a tétjeiket.
Aztán a végén simán kiderülhet, hogy egy full is kevés, ám az is lehet, hogy akár két pár elég a győzelemhez. Hogy kinek milyen erős lapjai vannak, az csak a végén derül ki.
A háborúban azért persze némileg más a helyzet, ha a felderítés és a titkosszolgálatok jól dolgoznak, akkor az ügyesebb fél „bele tud nézni a másik lapjaiba”. Vagy legalábbis előnybe kerülhet a másikkal szemben. Most mi egyelőre azt látjuk, hogy e hét elejéig az ukránok, ha lassan is, de még teret nyertek a Kurszki területen.
Az utóbbi napokban viszont kifogyni látszik a lendület. Bármelyik pillanatban borulhatnak a jelenlegi állapotok, mert kiderülhet, hogy az oroszok etették az ukránokat, és csak beengedték őket egy zsákba, aminek a száját villámgyorsan be tudják zárni.
S itt van a legfrissebb hír, amely szerint Oroszország három új harccsoportot hozott létre Ukrajnával közös határrégióinak védelmére, és amivel kapcsolatban egy sor kérdésünk lenne.
Mekkorák lesznek ezek a harccsoportok? Mikorra állnak fel, érnek a frontra? Milyen erőkből állnak, és milyen céllal működnek, csak védekeznek vagy megpróbálják kiszorítani az ukránokat? Milyen eszközökkel szerelik fel ezeket az egységeket? Úgy hiszem, ezekre a kérdésekre az ukránok is szeretnék tudni a válaszokat, de ahogy nekünk, nekik is ki kell várni a történet végét!
Valakinek nagyon fájdalmas lehet, és valószínű, hogy az a fél nem az orosz lesz!