Oroszországban az egy évvel korábbihoz képest 33,1 százalékkal, 158 ezerre emelkedett az új személygépkocsik és könnyű haszongépjárművek (LCV) eladása augusztusban. Júliushoz mérve a növekedés 8,8 százalék volt – áll az orosz ipari és kereskedelmi minisztérium keddi közleményében, amelyet itthon az MTI szemlézett.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


(Egyébként pedig 2023-ban a háború első évéhez viszonyítva 60 százalékkal nőtt a 0-3 éves autók eladása.)

Augusztusban 146 ezer személygépkocsit értékesítettek, ami 35 százalékos éves és 9 százalékos havi növekedés. A múlt hónapban 12 ezer könnyű haszongépjárművet adtak el, 16 százalékkal többet tavaly augusztushoz képest, és 6 százalékkal többet a júliusinál. Teherautókból több mint 10 ezret adtak el, ami 32 százalékos csökkenés éves összevetésben és 4 százalékos visszaesés júliussal szemben. Az augusztusban értékesített 1340 autóbusz 11 százalékkal kevesebb a tavaly augusztusinál és 16 százalékkal kevesebb a júliusinál.

Az idei első nyolc hónapban csaknem 1,2 millió járművet adtak el Oroszországban, 52 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. Ezen belül az év eleje óta 1,07 millió személygépkocsit és könnyű haszongépjárművet (+60,7 százalék), 81 ezer teherautót (−10 százalék) és 13 ezer autóbuszt (+12 százalék) értékesítettek – írta az MTI.


S akkor ezen a ponton fel lehet tenni a kérdés: Működnek az Oroszország elleni szankciók?

Nyilván nem, ezt eddig is tudtuk, csak most újabb „bizonyítékot” kaptunk arról, hogy amit a globalisták művelnek, az Moszkvát nem rendszabályozza meg, miközben az Európai Unió országait még inkább az USA (medve módjára) ölelő karjaiba sodorja, és ezeket az államokat valóságos gyarmattá teszik…

Vagy a szankciók támogatói meg akarnak győzni arról, hogy az oroszokat annyira megtörte a szankciók sora, hogy a kilátástalanság miatt érzett depressziójukat elkezdték új autókat vásárlásába fojtani? Ez azért elég nevetséges próbálkozás lenne…!

Akárhogy próbálkoznak bebizonyítani az ellenkezőjét, a valóság az, hogy a szankciós politika a globalista háttérhatalom érdeke, de nem gyengíti Oroszországot, ellentétben az Európai Unióval, amelynek az USA kottájából éneklő politikusai kórusban bégetik: A szankciók márpedig működnek!

Felfordul a gyomrom tőletek, globalisták! De még inkább azoktól, akik eladták nekik Európa jövőjét!


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét