Az Európai Parlament felszólította az uniós tagállamoktól, hogy tegyék lehetővé a nyugati fegyverrendszerek bevetését Oroszország belső területei ellen. És még volt néhány jó ötlete ennek a kontraszelektált társaságnak…

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


Az MTI jelentése szerint a strasbourgi plenáris ülésen 425 szavazattal, 131 ellenében, 63 tartózkodás mellett fogadtak el egy állásfoglalást csütörtökön, amely szerint minden korlátozást fel kell oldani, amely hátráltatja a kijevi rezsimet abban, hogy maradéktalanul „gyakorolhassa az önvédelemhez való jogát”.

Az EP-képviselők kritikával illették a tagállamokat a lőszerszállítmányok elégtelensége miatt, és azért is, mert mostanában kevesebb támogatást kap Ukrajna. Éppen ezért azt követelik, hogy az EU teljesítse tavaly márciusi kötelezettségvállalását, miszerint 1 millió lőszert szállítanak Ukrajnának.

De nekik ez sem elég: a muníción túl sürgetik még több fegyver, köztük Taurus-rakéták és hasonló rendszerek átadását. Összességében pedig azt akarják, hogy a „szövetségesek közösen és egyénileg is vállalják, hogy évente legalább a GDP-jük 0,25 százalékát kitevő katonai támogatást nyújtanak Ukrajnának.”

A fentieken túl további szankciók kivetését követelik Belaruszra, Észak-Koreára, Iránra, Kínára és Oroszországra, azt is, hogy az EU és „a hasonlóan gondolkodó partnerek” dolgozzanak ki egy „szilárd jogi rendszert” a befagyasztott orosz vagyon teljes lenyúlására.

Valamint leszögezték, hogy mielőbb békés megoldást kell találni a háborúra, de ennek a megoldásnak az ukrán területi integritásból, az orosz „háborús bűnösök” elszámoltatásából, és abból kell kiindulnia, hogy a háborús károkat teljes egészében Oroszországnak kell viselnie.

Induljunk ki ebből: az Európai Parlament lényegében az első világháborút lezáró Párizs körüli békediktátumok receptjéhez akar visszanyúlni.


Teljesen mindegy, mit gondolunk például a Krím hovatartozásáról, mivel a föderáció alkotmánya szerint az orosz terület, így elcsatolása orosz szempontból az ország megcsonkítását jelenti. Az imperialisták ezenkívül csillagászati összegű jóvátétel megfizetésére köteleznék Moszkvát egy olyan háború miatt, amelynek kitöréséért az orosz közvélemény szerint a Nyugat a felelős.

Mindezt „bónuszként” még megterhelnék egy koncepciós perrel, amelynek célja világos: minden felelősséget Vlagyimir Putyinra akarnak hárítani. A színjáték – reményeik szerint – örökre elhomályosítaná a 2022 februárjához vezető folyamatok összetettségét, úgy tüntetné fel az egészet, mintha egyetlen ember hatalomvágya okozta volna a katasztrófát.

Innentől kezdve egyértelmű, hogy az európai parlamentben sült bolondok ülnek, és mindegy, hogy maguktól hülyék, vagy pénzt kaptak érte – nem szeretnék finomkodni –, ők az európai béke és biztonság, következésképpen az emberiség ellenségei.

Mert pontosan tudjuk, hová vezettek a Párizs körüli „rablóbékék”. Tudjuk, hogy milyen érzelmeket szítottak fel és tápláltak. Tudjuk, hogy az arrogáns győztesek és a vérszemet kapott bábállamaik, mint Lengyelország, hogyan járultak hozzá egy következő, még nagyobb tragédia előidézéséhez.

(Nem, a második világháború nem egyedül Hitler ördögi megszállottságának következménye, a győztesek sem tartották be saját diktátumaikat, a csehszlovák és a lengyel hatalom sorozatosan megsértette a nemzetiségi jogokat stb. Tehát alapot szolgáltattak a nácik politikájához!)

De van egy fontos különbség: az első világháborút elveszítő Német Birodalommal ellentétben a Föderáció atomhatalom. Képzeljük csak el, milyen következményei lennének annak, ha Oroszország a vereséget és a megalázó békediktátumot követő zűrzavaros évek után a Kommunista Párt vagy egy etnonacionalista katonai klikk irányítása alá kerülne, amelynek egyetlen programpontja: lemosni a gyalázatot, bármi áron!


Az ukrajnai háborút tehát mindnyájunk közös jövője érdekében nem lehet úgy lezárni, mint a többi imperialista háborút. A biztonságunk érdekében vagy egy igazságos békére van szükség, amelyben a Nyugat és az ukrán fasiszták is vállalják a felelősségüket a tetteikért; amelyben az USA lemond a további terjeszkedésről, feladja európai imperialista törekvéseit…

Vagy Oroszország totális győzelmére abban a reményben, hogy Moszkva végül önmérsékletet gyakorol. Arra, hogy képes lesz erre, az Európai Parlament követeléseire tekintettel nagyobb esély van, mint arra, hogy a Nyugat észre tér, és nem követi el újra és újra azokat a hibáit, amelyek a múltban és a jelenben is emberek millióját taszították és tartják nyomorban.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét