A gazdaságfejlesztési minisztérium előzetes becslése szerint Oroszország GDP-je 4,4 százalékkal nőtt az idei év első hét hónapjában, ami több mint kétszerese a tavalyi növekedésnek – mondta Mihail Misusztyin miniszterelnök egy kormányülésen, erről az Oroszhírek.hu tájékoztatott. – A pozitív dinamikát a reálszektor ágainak köszönhetően érték el – jegyezte meg Misusztyin.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


Hozzátette: „A reálszektor ágazatai voltak a fő hajtóerők. Ez mindenekelőtt a feldolgozóipar, ahol a termelés első hét hónap alatt 8,6 százalékkal nőtt”. – A tőkebefektetések növekedése az első félévben szorosan megközelítette a 11 százalékot – mondta a miniszterelnök. Hozzáfűzte, hogy „a munkanélküliség szintje idén júniusban történelmi mélypontra süllyedt, 2,4 százalékos értékkel”.

Ezen a ponton érdemes felidézni egy másik hírt, ami szintén a minap jött ki. Mások mellett a Portfolio.hu írta meg a FinExpertiza könyvvizsgáló és tanácsadó cégek hálózata által készített tanulmánya alapján, hogy az emelkedő világpiaci árak és a gyengébb rubel miatt harmadával nőtt az orosz olaj- és gázipari vállalatok bevétele az év első felében.

A jelentés szerint Oroszország nagy és közepes méretű olaj- és gázipari vállalatainak bevétele pontosan 34,2 százalékkal nőtt az első fél évben az előző év azonos időszakához képest, és elérte a 38,3 billió rubelt (413 milliárd dollár).


Mint kifejtették, az olaj- és gázágazat részesedése a teljes oroszországi vállalati forgalomból 28 százalékra nőtt az egy évvel korábbi 26 százalékról. Összességében a vállalati forgalom 23,3 százalékkal nőtt Oroszországban. A teljes bevétel 72 százalékát adó nem olaj- és gázipari ágazatokban az első fél évben szerényebb mértékben, 19,5 százalékkal 98,7 billió rubelre (1 ezer milliárd dollár) nőtt.

S akkor álljon itt egy harmadik adatsor, ami szintén most jött ki a Bloomberg.com oldalon. E szerint az orosz kormány jelentős mértékben növeli kívánja védelmi kiadásait a következő években, miközben az ukrajnai háború továbbra is tart. A hároméves költségvetési tervezet szerint a védelmi kiadások 2025-re elérnék a 13,2 ezer milliárd rubelt (142 milliárd dollár), ami a GDP 6,2 százalékát tenné ki.

Az összegek 2026-ra sem változnának jelentősen. A tervek alapján a nemzetvédelemre és belbiztonságra fordított összegek 2025-ben az orosz költségvetés közel 40 százalékát emésztenék fel. S akkor ezen a ponton érdemes feltenni a kérdést, hogy az európai uniós (és nyugati) szankciók működnek? Bizonyos fokig igen, csak nem az oroszok, hanem az EU szenved miattuk. Ez lehetett a globalista háttérhatalom célja.


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét