Előrebocsátjuk, hogy a legritkább esetben foglalkozunk bűnügyi hírekkel, de ezúttal kivételt teszünk. Egy olyan reklám jelent meg a közelmúltban a világhálón, amelyben látszólag Szoboszlai Dominik nyilatkozik arccal.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


A felvételen a labdarúgó világsztár arról próbálja meggyőzni az embereket, hogy egy új alkalmazás, az egyik klasszikus online „szerencsejáték”, amiben egy tüskés táblán lefelé guruló golyókkal kell játszani, szinte minden abban részt vevő próbálkozó számára elhozza a pénzesőt.

Sőt, a reklámban azt „adják Dominik szájába”, hogy a főnyereményre 98 százalék az esély! Na persze! El tudja bárki képzelni, hogy van olyan piaci alapon működő szerencsejáték, ahol 100 próbálkozóból 98-an elnyerik a főnyereményt, és vaskos summa üti a markukat? Aki ennek bedől, az meg is érdemli.

Tisztában vannak azzal a csalók is, hogy nem könnyű egy ilyen játékkal lépre csalni az emberek, ezért használják fel ehhez a reklámhoz Szoboszlai Dominik személyiségét. Tudják ugyanis, hogy ha a világsztár „mondja” meg a tutit az embereknek, akkor lesznek olyanok, akik engednek a csábításnak, és kipróbálják az alkalmazást.

Innentől kezdve pedig minden puszta matematika kérdése. Ha ugyanis eljut ez a reklám százezer emberhez, elég, ha csak ezer játszik, és tesz bele pénzt, máris bejött a csalók számítása. Nyilvánvalóan mi nem vagyunk kapcsolatban Szoboszlai menedzsmentjével, de aki igen, az juttassa el hozzá az információt, és tegyék meg a szükséges jogi lépéseket.


Nem Szoboszlai Dominik az egyetlen ismert ember, akinek a személyiségét felhasználják az online csalók. Így járt az utóbbi időben Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is. Mint azt az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyei Hivatal a közelmúltban megírta: egy reklámnak látszó videóanyag jelent meg a Facebookon, a videóban hamisított hangfelvétel szerepel Erdő Péter bíborostól, valótlan tartalmú nyilatkozattal egészségi állapotáról.

A videóval szemlátomást a nyugdíjasokat szeretnék átverni az elkövetők, ugyanis egy titokzatos, izületi gyulladás és porckopás elleni kezelést reklámoznak a mesterséges intelligencia által meghamisított bíborossal. Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyei Hivatal megírta akkor, hogy „ez már a második ilyen eset”.

– A múlt alkalommal rendőrségi vizsgálat alapján kiderült, hogy az anyagot amerikai szerverről terjesztették – ismertették. Kiemelték, a második videó is valótlan és súlyosan törvénybe ütköző – hangsúlyozták a közleményben.


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét