Befagyasztva tartaná Oroszország vagyonát még a háború után is a G7 – ezzel a címmel közölt cikket a napokban az Index. A hírportál kiemelte, az iparilag legfejlettebb demokratikus országokat tömörítő G7 azt tervezi, hogy a befagyasztott orosz vagyont az ukrajnai háború befejezése után is megtartják. Legalábbis ezt állítja a Nikkei című japán kiadvány több forrásra – köztük magas rangú uniós tisztviselőkre – is hivatkozva a csoportból.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


A lap beszámolója szerint a G7 vezetői még ebben a hónapban nyilatkozatot adnak ki a kérdésben. Ebben az áll majd, hogy Oroszország szuverén vagyonát befagyasztják, amíg nem fizet az Ukrajnának okozott károkért.

– Mi […] megerősítjük, hogy Oroszországnak a joghatóságunk alatt álló szuverén eszközei mindaddig zárolva maradnak, amíg Oroszország be nem fejezi agresszióját és meg nem fizeti az Ukrajnának okozott károkat – olvasható állítólag a vezetők nyilatkozattervezetében, amelyet az idei elnök Olaszország készített. A tervezet szerint a csoport 50 milliárd dolláros hitelt garantál Ukrajnának.

Hát ez tündéri. Először is nagyon kíváncsi lennék, hogy az USA eddig mennyi jóvátételt fizetett azoknak az országoknak, ahol bármilyen ürüggyel beavatkozott, háborúzott? Nem emlékszem, hogy bármelyik állam – beleértve mondjuk Japánt, Szerbiát, Irakot vagy Afganisztánt – kárpótlást kapott volna az USA-tól.


Gondolom, ha ezt a kérdést feltennénk az amerikai elnöknek, akkor azt a választ kapnánk, hogy ezek az államok megérdemelték, amit kaptak, mert előtte csúnya dolgot cselekedtek. S ezt ki dönti el? Hát, az Egyesült Államok. S most kik mondják meg, hogy az Oroszország-Ukrajna vonatkozásában ki a jófiú? Hát persze, hogy a globalista háttérhatalom emberei…

Mellesleg, a büntetőjogban minek mondják azt, ha valaki a másik vagyonát befagyasztja (elveszi), és a „tulajdonos” akarata ellenére más célra használja? Úgy hiszem, ez a sikkasztás. (A sikkasztás büntető törvénykönyvbeli tényállása a következő: Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el – a szerk.)

Ja, kérem, csak a helyzet az, hogy ha ezt én teszem, akkor bűncselekmény, de ha ezt a „demokratikus” államok teszik, akkor ez megsüvegelendő dolog. Legalábbis ezt gondolják, sugallják, mondják a globalista háttérhatalom emberei. Dolgozik a kettős mérce, újra és újra.


2 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Ilyen alapon Ukrajnának pedig Oroszország számára kellene kártérítést fizetnie a 2014.–2022.-ig, azaz 8 éven át az oroszok ellen elkövetett népirtásért, a Majdani vérengzésért.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét