Újabb adatok derültek ki az oroszok új ballisztikus rakétájáról – ezzel a címmel közölt cikket az Index.hu. Mint felidézték, az orosz hadsereg csütörtök reggel mért csapást Dnyipro városára, méghozzá egy új fejlesztésű hiperszonikus, ballisztikus rakétával. A támadás után maga az elnök, Vlagyimir Putyin is megerősítette, hogy egy új, Oresnyik típusú, középhatótávolságú rakétával kísérleteztek.
Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!
Az ukrán Honvédelmi Minisztérium Hírszerzési Főigazgatóságának közlése szerint a rakétát hat robbanófejjel látták el, mindegyiket hat-hat lőszerrel. – Az orosz Asztrahán régióban kilőtt ballisztikus rakéta 15 perc alatt érte el Dnyiprót. A sebessége a pálya utolsó szakaszán 11 Mach volt – írta az Unian ukrán hírügynökség.
Új területre helyezték át az észak-koreai katonákat – erről szintén az Index.hu számolt be az az Interfax alapján. Mint fogalmaztak, Andrij Kovalenko, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács dezinformáció elleni központjának a vezetője szerint az észak-koreai katonák az oroszországi Belgorod régióban állomásoznak, nem messze az ukrán határtól. Ha ez igaz, akkor ez ügyes húzás Putyinéktól. Az észak-koreai katonák ugyanis nyugodtan állomásozhatnak Oroszország területén, és ha ott támadják meg őket, akkor arra ők csak reagálnak.
A Donyecki terület nyolc településén – Szlovjanszk, Kramatorszk, Andrijivka, Mikolajivka, Krivij Rih, Novohrodivka, Novodonyeck és Pokrovszk – már befejeződtek az oktatási intézmények, köztük 14 iskola és 4 óvoda, óvóhelyeinek kialakításával kapcsolatos munkálatok. Mindezekre 2024-ben 50 millió hrivnyát (478 millió forintot) különítettek el.
Ez idáig rendben is lenne. De most jön a lényeg! A Jevropejszka Pravda megkeresésére ugyanis Ukrajna Oktatási és Tudományos Minisztériuma arról számolt be, hogy a Donyecki területen az iskolák túlnyomó többségében távoktatás folyik, így a 256 általános és középfokú oktatási intézményből 254 működik távoktatásban, míg 2 iskola offline működik.
Vagyis a Donyecki terület iskoláiba beiratkozott 77 412 diákból mindössze 148-at oktatnak offline. De akkor kiknek épültek az óvóhelyek? Vagy csak a pénzt kellett „elkölteni”? A kérdések már csak azért is fontosak, mert ezek a települések hamarosan Moszkva ellenőrzése alá kerülhetnek. Az oroszok majd köszönik szépen a fejlesztéseket!