Tömeges UFO-hisztéria tört ki az Egyesült Államokban – már csaknem két hónapja figyelnek meg rejtélyes drónokat az ország fölött, s ez nem csak a helyi lakosok, hanem a katonaság körében is aggodalmat kelt – hívta fel a figyelmet összefoglalójában a Rybar.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


A titokzatos drónok többször megjelentek az Egyesült Államok stratégiai és nukleáris létesítményei felett, beleértve a katonai bázisokat és a nagy védelmi üzemeket. UAV észleléseket jelentettek különböző államokból, köztük New Jersey-ből, New Yorkból, Virginiából és Nevadából. A drónok egy része nagy (akár 6 méteres) volt, és 900–1200 méteres magasságban 160 km/h-nál nagyobb sebességgel tudott mozogni.

Annak ellenére, hogy az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériumának képviselője kijelentette, hogy a hatóságok még nem találtak bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy a számos város közelében észlelt azonosítatlan repülőszerkezetek veszélyt jelentenének a közbiztonságra, valójában nagymértékben akadályozzák az olyan fontos létesítmények működését, mint a repülőterek.

Tegnap ismeretlen drónok megbénították a működést a New York állambeli Stewart repülőtéren – a kifutópályákat körülbelül egy órára lezárták a dróntevékenység miatt. Kathy Hochul kormányzó szerint ez az egész „túl messzire ment”, és szövetségi segítséget kért az incidens miatt.

Donald Trump pedig az Egyesült Államok felett észlelt UAV-k lelövésére szólított fel: „Titokzatos drónok jelennek meg szerte az országban. Megtörténhet ez a kormányunk tudta nélkül – nem hiszem. Értesítsék a lakosságot most. Ellenkező esetben lőjjék le őket.”


Ezt az üzenetet sok Trump-rajongó magára vette. Számos felvétel kering a neten, amin felfegyverzett amerikaiak adott esetben maroklőfegyverrel lövöldöznek, a még egyszer 900-1200 méteres magasságban, 160 km/h sebességgel manőverező drónokra…

Szakértők és katonai tisztviselők szerint a drónok üzemeltetői valószínűleg nem amatőrök, de nem tudtak közvetlen bizonyítékot szolgáltatni a külföldi beavatkozásra. A hadsereg megpróbált jelzavaró technikákat és irányított energiatechnológiákat alkalmazni, de ez kockázatot jelentett a polgári repülés és a kommunikációs rendszerek számára.

Mindezt súlyosbította, hogy egyébként törvény tiltja a drónok lelövését, ha azok nem jelentenek közvetlen veszélyt. Vajon mikor kezdenek el – tesszük fel mi a kérdést – fekáliával teli zacskókat szórni az égből, mint Dél-Koreában?


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét