Az amerikaiak 50-60 százaléka már támogatja az ukrajnai háború gyors befejezését, még a területek elvesztése esetén is – közölte egy friss felmérés, amelyet az Oroszhírek.hu hírportál Telegram-csatornáján szemléztek. A Gallup által megkérdezettek 50 százaléka szerint „gyorsan véget kell vetni a konfliktusnak, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy Ukrajna nem kapja vissza az összes területét”. Felhívták a figyelmet arra, hogy 2022 nyarán még csak 31százalék támogatta ezt.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


Eközben jelenleg 48 százalék van azon az állásponton, hogy továbbra is támogassák Ukrajnát a területek visszaszerzésében (ez az arány 66 százalékról esett vissza). – Ez eltérést jelent a korábbi felmérésekhez képest, amikor az amerikaiak többsége támogatta a teljes győzelemért folytatott harcot – áll a Gallup közleményében.

Emellett a megkérdezettek jelentős része – 37 százalék – véli úgy, hogy az Egyesült Államok „túl sokat” ad Ukrajnának. Azok, akik biztosak abban, hogy a jelenlegi ellátások elegendőek vagy túl kevés, kevesebben voltak (31 százalék és 30 százalék). Mint kiemelték, a háború gyors befejezésének támogatói a republikánusok körében vannak többen.

A közelmúltban közöltük a Gallup korábbi felmérésének adatait, amely szerint az ukránok többsége támogatja az Oroszországgal fennálló konfliktus gyors befejezését béketárgyalások útján. Az amerikai közvélemény-kutató egy hónappal ezelőtti jelentésében arról számolt be, hogy a megkérdezettek 52 százaléka szerint Kijevnek béketárgyalásokat kellene folytatnia a háború mielőbbi befejezése érdekében. Ez jelentős emelkedést jelent a 2023-as 27 százalékhoz és a 2022-es mindössze 22 százalékhoz képest.


A katonai akciók folytatásának támogatása a döntő győzelem eléréséig egyre csökken. 2022 februárjában az ukránok 73 százaléka támogatta az ellenségeskedések folytatását. Ez a szám 2023-ra 63 százalékra mérséklődött, majd tovább csökkent, 2024-ben 38 százalékra. A felmérés azt jelzi, hogy az ukránok átgondolják álláspontjukat, ahogy a konfliktus elhúzódik, és a hadseregük egyre inkább visszavonul.

A tárgyalásokat szorgalmazók 52 százaléka szerint Kijevnek hajlandónak kellene lennie területi engedményeket fontolóra venni egy esetleges béketárgyalás során. A Gallup kiemelte, hogy ez a hajlandóság a prioritások eltolódását jelzi a növekvő nehézségek és a jövőbeli nemzetközi támogatással kapcsolatos kétségek közepette, különösen Donald Trump megválasztott amerikai elnök közelmúltbeli győzelmét és az amerikai külpolitika lehetséges változásaira vonatkozó spekulációkat követően.


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét