Az ukrán hadsereg robotizált járműegységeket hoz létre a fronton való bevetésre – ezt közölte Rusztem Umerov védelmi miniszter a The Guardian tudósítása szerint, ezt a hírt itthon az Index szemlézte. – Célunk egy olyan hadsereg létrehozása, ahol az innovatív technológiák segítenek a legveszélyesebb feladatok végrehajtásában, megmentve ezzel a védők életét − mondta.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


A minisztérium közzétett egy fényképet egy robotjárműről, amelyre fegyvert is szereltek. A cikkben megemlítik, hogy mivel mindkét fél havonta több tízezer légi drónt telepít, a tisztviselők szerint versenyfutás folyik azért, hogy minél több földi katonát helyettesítsenek pilóta nélküli földi járművekkel (UGV).

Mielőtt továbbmennék, néhány gondolat az egyébként jópofa fejlesztésről, amelyről persze majd csak a gyakorlatban derül ki, hogy mit ér. Nem tisztázott például, hogy a robotkutyát pontosan ki tervezte, és a fejlesztés milyen stádiumban van. Fontos lenne tudni, hogy a robotjármű előállítása mennyibe kerül, mekkora a hatótávolsága, és mekkora tételt képesek ebből legyártani havonta, évente. Ezekre a kérdésekre adott válaszok árazzák be igazán a robotkutyát.

Szintén az Index.hu szemlézett egy cikket, amely arról szól, hogy az orosz erők által december vége óta Ukrajnára kilőtt észak-koreai ballisztikus rakéták sokkal pontosabbak voltak, mint az elmúlt egy évben kilőtt fegyverek – ezt közölték magas rangú ukrán források.

Mivel Moszkva és Phenjan kapcsolatainak elmélyülése Washingtontól Szöulig riadalmat keltett, a pontosság növekedése − 50-100 méteren belülre a tervezett célponthoz képest − arra utal, hogy Észak-Korea sikeresen használja a harcteret rakétatechnológiájának tesztelésére − mondta a két forrás a Reuters hírügynökségnek.


Egy névtelenséget kérő katonai forrás az elmúlt hetekben Ukrajna ellen indított több mint húsz észak-koreai ballisztikus rakéta mindegyikének pontosságában jelentős javulást írt le.

Yang Uk, a szöuli Asan Institute for Policy Studies fegyverszakértője szerint az észak-koreai rakétaképesség ilyen mértékű javulása aggasztó következményekkel jár azzal kapcsolatban, hogy az ország képes-e Dél-Koreát, Japánt és az Egyesült Államokat fenyegetni – vagy pedig korszerűsített fegyvereket eladni „bukott” államoknak vagy fegyveres csoportoknak.

Na ezek azok a kérdések, amelyek megmutatják, hogy Phenjan mennyire tanulékony kistestvér!

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét