Az oroszországi dróncsapások meghozzák az eredményeket. Fokozatosan nőnek a problémák az olajfinomítással kapcsolatban – írta az ukrán 24-es csatorna, a hírt itthon az Index szúrta ki. Ivan Placskov volt ukrán üzemanyag- és energiaügyi miniszter nemrég azt nyilatkozta a csatornának, hogy Ukrajna hosszú ideje hatékonyan támadja az oroszországi üzemanyag- és energiakomplexum vállalatokat. Állítása szerint minden egyes pontos ütés fokozatosan rontja az oroszok helyzetét.
Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!
Megjegyezte, hogy az ilyen vállalkozások elleni támadások csökkentik az olajfinomítás mennyiségét, ennek megfelelően az orosz hadseregnek nehézségei vannak a kőolajtermékek előállításában.
– Hiány van kőolajtermékekből. Főleg Oroszország európai részén. Az árak emelkednek. De Oroszország lehetőségei sajnos még mindig nagyok. Azt hiszem, az ilyen vállalkozások körülbelül 30 százalékát megrongáltuk. Ez a szám megközelítheti a 40 százalékot. De durva becslések szerint a termelés körülbelül 20 százalékkal csökkent – nyilatkozta Placskov.
Szavai szerint nem szabad megfeledkezni a belaruszi Mazirban megtalálható olajfinomítóról sem, amely szintén megfelel az oroszok igényeinek. – Az ilyen csapások jelentősen gyengítik Oroszország képességét csapatai ellátására. A költségvetési bevételek is csökkennek. Ezért hatékony. Az ilyen támadásokat folytatni kell – jegyezte meg a volt miniszter.
Először is fontos megjegyezni, kíváncsi lennék az érem másik oldalára, de azt is hozzá kell tenni, hogy egy háborúban egy dologhoz nehéz hozzájutni, mégpedig az igazsághoz. A felek a saját erényeiket, erőiket és lehetőségeiket igyekeznek felnagyítani, az ellenséget pedig olyan szerencsétlennek és nyomorultnak mutatják be, amennyire csak lehet. Ezzel együtt kizártnak tartom, hogy Moszkva – a színfalak mögött – nem reagált az ukrán támadásokra. Mit tehet, tehetett?
1, Áttelepítheti a kapacitást biztonságos területre, keletre.
2, Kijavíthatja a támadások okozta károkat. Ukrajna évek óta szenved az oroszok légicsapásaitól, de még mostanra sem omlott össze az ország energetika rendszere. Akkor Oroszországé miért tenné? Főleg, hogy a terület és így a hálózat lényegesen nagyobb, hatékonyabb a légvédelmi rendszer, és kisebb az ukrán támadókapacitás is.
3, S végül Oroszország miért ne alakíthatna ki újabb finomító és tároló kapacitásokat keleten?
Ami a lényeg: Oroszország minden bizonnyal még koránt sincs a padló közelében, a Nyugat akármennyire is szeretné!