Az Egyesült Államokból származó alkatrészek nélkül Ukrajna több száz páncélozott járművet veszít – e címmel közölt cikket az Index az Unian alapján. Kiemelték, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai támogatás leállítása hátrányosan érinti azokat az ukrán egységeket, amelyek amerikai páncélozott járműveket – Abrams harckocsikat, Bradley és Stryker harcjárműveket – használnak.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


Mint kiemelték, Ukrajnának már eddig is gondjai voltak ezeknek a járműveknek a javításával, most pedig új alkatrészek nélkül lehetetlen lesz helyreállítani őket az esetleges meghibásodások és harci sérülések után.

Szerhij Rahmanyin ukrán parlamenti képviselő megjegyezte, hogy az amerikai eszközöket aktívan használták a Kurszki területen.

– Néhány jármű megsérült, de továbbra is működőképes állapotban van. Javításuk azonban nehézkes, mert az USA nagyon kevés pótalkatrészt biztosított. Ha van is felszerelésünk, a korlátozott karbantartási lehetőségek miatt nem tudjuk használni – árulta el. Az Abrams harckocsik gázturbinás motorral vannak felszerelve, amelyek így több karbantartást igényelnek, mint más páncélozott járművek.

Egy másik cikkben arra mutattak rá, hogy az elmúlt ötéves időszakban százszorosával nőtt Ukrajna fegyverimportja, ezzel pedig az egyetlen európai ország lett a top 10-ben, annak ellenére, hogy más országok is növelték beszerzéseiket.


– Ugyan a nemzetközi fegyverszállítások mértéke nem változott, de eloszlásuk annál inkább, elsősorban Európában és Amerikában emelkedett a fegyverek iránti kereslet − írta az Ukrajinszka Pravda. Az ukrajnai háború kezdete óta Kijev legalább 35 országtól kapott fegyvereket. Az elmúlt öt évben a globális fegyverimport 8,8 százalékát adta Ukrajna.

Fő beszállítói közé az Egyesült Államok (45 százalék), Németország (12 százalék) és Lengyelország (11 százalék) tartozik. Eközben az európai NATO-tagállamoké több mint kétszeresére nőtt, aminek 64 százalékát adta az Egyesült Államok.

Ezekből az információkból is látszik, hogy mennyire függ Ukrajna (és nem mellesleg az európai NATO-tagállamoké) az amerikai fegyverszállítástól. Egyértelmű, hogy ha Kijev nem rendezi kapcsolatát a Trump-adminisztrációval, akkor nagyjából végük az ukránoknak. Vagyis újra lehet értelmezni a szólást: Minden út Washingtonba vezet!


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét