Steve Witkoff, Donald Trump különmegbízottja adott egy hosszú interjút Tucker Carlsonnak, a Fox News egykori riporterének – számolt be róla a Portfolio. A különmegbízott hangsúlyozta, a négy ukrán megye kérdése a legnagyobb akadály a háború megoldásában, ugyanakkor kijelentette: „[ezek] orosz nyelvűek, voltak népszavazások, ahol az emberek túlnyomó többsége azt jelezte, hogy orosz uralom alatt akarnak élni. Szerintem ez a konfliktus kulcskérdése”. Ezzel lényegében ő lett az első amerikai politikus, aki szóban elismerte az Oroszország által tartott népszavazások érvényességét.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


Pár nappal korábban jelent meg egy másik fontos hír ezzel a címmel az Indexen: „Donald Trump a Krím orosz területként való elismerését fontolgatja a háború befejezése érdekében”. Mint az anyagban a Semafor alapján kifejtették: a Trump-kormányzat fontolgatja, hogy a Moszkva Kijev elleni háborújának befejezését célzó jövőbeli megállapodás részeként orosz területként ismeri el az ukrajnai Krím régiót.

Az adminisztráció tisztviselői azt is megvitatták, hogy az Egyesült Államok ugyanerre ösztönözze az ENSZ-t. Egy ilyen kérés összehangolná a Trump-kormányzatot Vlagyimir Putyin orosz elnök álláspontjával, aki a Krímet régóta saját országa területének tekinti.

Arra mutattak rá, hogy a kormányzat ilyesfajta lehetőség felvetése, Donald Trump Vlagyimir Putyinnal történő telefonbeszélgetéseként kerülhet terítékre, amelynek fő témája egy esetleges 30 napos tűzszüneti megállapodás. A Fehér Ház nem kívánt nyilatkozni az ügyben. Brian Hughes, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője azt mondta, hogy az elnök „nem tett ilyen kötelezettségvállalásokat, valamint nem fogunk a médián keresztül tárgyalni erről az üzletről”.


Az ukránok kapkodhatják a fejüket. Egy hét alatt jutottunk el egy „talán a Krímet igen”-től a „talán a Donbaszt is”-ig. Márpedig, ha az USA akárcsak a Krímet elismeri orosz területnek, biztosan meg fogja ütni a guta a színészelnököt és bandáját – a globalistákkal együtt. De főhet a feje például a spanyol kormánynak is, mert ezek után nehéz lesz nemet mondani a katalánoknak, másfelől az amerikai döntés a szerb-koszovói viszonyra is kihathat, és még sorolhatnánk.

Egy biztos: a világ soha nem lesz már olyan, amilyen volt.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét