Folytatódik a csörte, J. D. Vance reagált Volodimir Zelenszkij vádjaira – ezzel a címmel közölt cikket az Index. Mint a hírportál felhívta a figyelmet, túlzás lenne azt állítani, hogy J. D. Vance és Volodimir Zelenszkij kebelbarátok lennének, ennek a tökéletes igazolása volt a február végén az Ovális Irodában zajlott Trump–Zelenszkij–Vance-csörte.
Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!
Akkor az amerikai alelnök illette kemény szavakkal Zelenszkijt, de legutóbb már az ukrán elnök vádolta azzal Vance-t, hogy Vlagyimir Putyin háborús döntéseit próbálja igazolni.
Az RBK-Ukraine szerint az amerikai alelnök a reakciójában kiemelte, hogy a háború kitörése óta elítéli Oroszországot, ő csupán igyekszik megérteni mindkét fél stratégiáját és céljait.
– Ez nem azt jelenti, hogy erkölcsileg támogatom az orosz ügyet vagy a teljes körű inváziót, de meg kell értenünk, hogy hol húzzák meg a vörös vonalat stratégiailag, ahogyan azt is meg kell érteni, mit akar kihozni Ukrajna a háborúból – fogalmazott J. D. Vance, teljesen abszurdnak nevezve Zelenszkij kijelentéseit.
Mondhatnánk, hogy amit J. D. Vance és amúgy Donald Trump tesz, az nem nagy dolog, hiszen csak arról van szó, hogy az amerikai vezetés mindkét felet meghallgatja. Ez eddig nem így volt, mert a Biden apó vezette demokraták lényegében szóba sem álltak az oroszokkal, na, pláne nem hallgatták meg őket és az érveiket.
Pedig az érvekből meg lehet érteni a háborút és az abban kitűzött orosz célokat is. Ezeket mi is értjük a kezdettől fogva, többek között ezért sem álltunk be Ukrajna és a globalisták mögé. (Ez nem jelenti azt, hogy pártoljuk a háborút és a vérontást, mert valljuk, hogy a békének nincs alternatívája.)
Mi az első perctől kezdve azt valljuk, hogy az oroszok azért indították el a különleges katonai műveletet Ukrajnában, mert megelégelték a bekerítés stratégiáját. Nem akarták, hogy egy erős Ukrajna belépjen a NATO-ba, és oda nyugati katonák vonuljanak be, és ott támaszpontokat létesítsenek. Ne feledjük, hogy Odessza keletebbre van, mint Észtország, Lettország vagy Románia – mind tagjai a szövetségnek – legkeletibb pontjai. S Odesszához képest Luhanszk még további 700-800 kilométerre keletre van.
S ha Oroszország 2022-ben nem lép, akkor Ukrajna NATO-csatlakozása esetén a szövetségesek akár a Donbászba is telepíthettek volna komoly egységeket. Na, ezt nem akarták az oroszok, de hasonlóra nem mondana igent egyetlen nagyhatalom, így az USA sem. S ez az, amit Trump és Vance megértenek… Legalábbis egyelőre ez látszik, a színfalak mögé viszont nem látunk!