Roman Szinyicin ukrán drónparancsnok kifejtette véleményét egy esetleges tűzszünettel kapcsolatban – írja az Unian, amit itthon az Index szemlézett.  – Nem hiszek a fegyverszünetben. Nem látom, hogyan fog ez most megvalósulni. Akarnék békét? Nyilvánvalóan akarom. De nem akarnám, hogy a gyerekeim később harcoljanak. És nem látok más kiutat, mint a harc. Nem fogok megszállás alatt élni – mondta Szinyicin. Hozzátette, hogy az ukrán hadsereg katonái közül sokan nyitottak a fegyverszünetre, mert egyszerűen elfáradtak.

Csatlakozz a Telegram-csatornánkhoz!


– Az emberek fáradtak. Ez egy történet a magánéletről, a családról. Arról, hogy nem láttad a gyerekeidet. De van más út? Nincs – húzta alá a katona.

S hogy lesz-e béke? Aligha. Az Index egy mások cikkében az Ukrajinszka Pravda alapján arról írt, hogy a 2022-es tárgyalások dokumentumaival érkezett Isztambulba tárgyalni az orosz delegáció, majd azt harangozták be, hogy jelentős mértékben növelik a követelményeiket. Tisztviselők szerint az orosz küldöttség manipulatív kijelentéseket tett, emellett nyomást gyakorolt és zsarolta az ukrán felet.

A lap informátorai szerint az orosz delegáció „végtelenségig tartó harcokat” helyezett kilátásba, emellett az ukrán csapatok kivonását kérte az annektált területektől. Továbbá kijelentették, hogy külföldi katonai erők nem léphetnek be Ukrajnába. Az is nézeteltérést okozott, hogy az oroszok egy 2030-as országuk elleni NATO-támadást említettek, míg az ukránok szerint ez fordítva történhet meg.


Kedves Roman Szinyicin! Rosszul közelíted meg a dolgokat! Ez a háború ki sem robbant volna, ha 2022. február előtt tudomásul veszitek, hogy egy erős Oroszország a szomszédotok. Ha tiszteletben tartottátok volna a kisebbségeket, ha nem álmodoztok a NATO-ról, akkor nincs különleges katonai művelet.

Ám, mivel nem így történt, lett háború. S mi van azóta? Lassú, de folyamatos orosz előrenyomulás. Moszkva pedig ma már nem hajlandó arról tárgyalni, amiről 2022-ben még lehetett volna. Akkor Moszkvának elég lett volna a Krím és a Donbász különleges státusza Ukrajnán belül, és természetesen akkor is nemet mondtak Kijev NATO-csatlakozására.

Azóta a Krím mellett már igényt tartanak négy ukrán megyére is, amelyeket annektáltak. Ez ma az alaphelyzet, ami Ukrajnának elfogadhatatlan. Csak azt az egyet nem értik, hogy holnap vagy holnapután még rosszabb orosz feltételek jöhetnek. Mindig az erősebb kutya csinálja, és az nem Ukrajna… Ez ilyen egyszerű!


HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét